Kolové kloubové nakladače Hyundai HL940A

Nový kloubový nakladač Hyundai HL940A navržen k maximální spokojenosti zákazníků

C:\fakepath\HL940A ENG dpimg

Nový model kloubové nakladače Hyundai HL940A se oproti předchozím modelům vyznačují maximálním výkonem, efektivitou, o 5% vyšší produktivitou a o 10% nižší spotřebou paliva. Typ HL940A je zkonstruován ve třech variantách v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

Všechny modely "A-series" se navíc vyznačují vylepšenou konstrukcí kapoty motoru, díky které má obsluha stroje vynikající výhled dozadu.

HL940A – rameno se Z kinematikou ramene s vysokou vylamovací silou

HL940A XT – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah

HL940A TM – paralelní kinematika ramene pro lepší výhled a přesné vedení nářadí, ve standardu vybaven rychloupínačem

Hyundai HL940A:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motorem CUMMINS QSB 6.7 o objemu 6,7 l s výkonem 116 kW (156 HP) při 2200 ot/min. Motor splňuje emisní třídu Stage V a jeho funkce jsou podpořeny technologií SCR (AD BLUE), DOC, DPF, VGT. Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity i úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL940 je vybaven 4-stupňovou automatickou převodovkou ZF 4WG160. Takto vybavený nakladač dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde jsou 4 stupně vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL940A je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu se samosvornou uzávěrkou diferenciálu „LIMITED SLIP“. Samozřejmostí je možnost zvolit 100% uzávěrku diferenciálu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 149 l/min. Díky rychlým pracovním cyklům ramene, se stroj řadí do kategorie nejvýkonnějších nakladačů. Hyundai HL940A je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Áčková řada kolových nakladačů se může pochlubit novou o 10% větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort  a lepší viditelnost než dřívě. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje.  Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než u předchozích modelů a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, bluetooth a vestaěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečeně v kabině příjímat hovory a telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady "A" jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině a poskytují monitorování zatížení, které je dostatečně spolehlivé pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu. K tomuto úkonu stačí pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržby. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je obsluze v případě potřeby dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. může být spuštěn ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL940A vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpátečky. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, díky němuž má obsluha přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce. Dále je stroj vybaven radarem, který působí na místě jako další pár očí.  AAVM je kombinace AVM, která zajišťuje rozné pole ve všech směrech, tím že nabízí 9 pohledů vč. 3D pohledu z ptačí perspektivy a IMOD (inteligentní detekce pohybujících se objektů) ve dne i v noci.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon. Kontrolujete si např. spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je u modelu HL940A na přání.

Technická specifikace

ModelHL940AHL940A TMHL940A XT
Provozní hmotnost (kg)13.40013.80013.860
Typ motoruCummins QSB 6.7Cummins QSB 6.7Cummins QSB 6.7
Výkon motoru (kw/k) při 2.200 ot/min116 / 156116 / 156116 / 156
Výkon hydraulického čerpadla (l/min)149146149
Objem standardní lopaty (m3)2,32,32,3
Maximální výsypná výška v oku výložníku (mm)3.8203.980 4.425
Vylamovací síla (kg)11.80010.83011.940
Překlopný bod - stroj rovně (kg)10.0008.8808.150
Překlopný bod - stroj zalomený (kg)8.6007.6408.150
Šířka stroje bez lžíce (mm)2.4302.4302.430
Výška stroje (mm)3.3002.4303.300

Soubory ke stažení

Galerie Kolové kloubové nakladače Hyundai HL940A

 • Hl 940 audio system
 • interiér kabiny
 • ECO pedál
 • dotykový displej
 • nastavitelná loketní opěrka
 • nastavitelný sloupek volantu
 • C:\fakepath\HL940A studio
 • HL940A v akci
 • Kabina
 • Vše v jednom pro zpracování výfukových plynů
 • Snadná údržba
 • Vysoce přesný automatický manuální systém vážení

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.