Kolové kloubové nakladače Hyundai HL955A

Kloubový kolový nakladač Hyundai HL955 A předčí Vaše očekávání.

C:\fakepath\HL955A ENG dpimg

Nová řada nakladačů Hyundai "A" byla vyvinuta na základě přání a požadavků zákazníků. Kloubové nakladače Hyundai HL955 A mohou nabídnout maximální výkon, efektivitu, o 5 % vyšší produktivitu a o 10 % nižší spotřebu paliva než předchozí modely. S novou řadou přišly i nové motory, které jsou maximálně výkonné a to i při nízkých rychlostech. To vše vždy s ohledem na ekonomičnost provozu.

Typ HL955 A je nabízen ve třech variantách, v závislosti na typu konstrukce zdvihacích ramen.

HL955 A – rameno se Z kinematikou s vysokou vylamovací silou, volitelně může být s rychloupínačem typ „Volvo“, ovládaný hydraulicky z kabiny

HL955 A XT  – prodloužené rameno se Z kinematikou pro vyšší dosah, volitelně může být s rychloupínačem typ „Volvo“, ovládaný hydraulicky z kabiny

HL940 A TM  – paralelní kinematika ramene pro lepší výhled a přesné vedení nářadí, ve standardu vybaven rychloupínačem, ovládaný hydraulicky z kabiny

Všechny tři varianty výložníku jsou ve standardu vybaveny odpružením ramene „Ride control systém“, pro pohodlné a bezpečné přejezdy.

Hyundai HL955 A:

Motor

Stroj je poháněn úsporným 6-ti válcovým motoremCUMMINS QSB 6.7o objemu 6,7 l s výkonem149 kW (200 HP) při 2200 ot/min. Motor splňuje emisní tříduStage Va jeho funkce jsou podpořeny technologiíSCR (AD BLUE), DOC, DPF, VGT. Samozřejmostí je možnost nastavení motoru do třech režimů (ekonomického, standardního, režimu pro těžké práce). Tento systém zajistí nejvyšší výkon v jakémkoliv pracovním nasazení při zachování nejvyšší efektivity a úspory paliva.

Převodovka

Hydrodynamický systém pohonu Hyundai HL955A je vybaven 5-ti stupňovou automatickou převodovkou ZF 5WG210 se zámkem měniče krouticího momentu, který snižuje ztrátu energie při delších přejezdech a zároveň šetří palivo. Takto vybavený stroj dosahuje rychlosti až 40 km/hod. Převodovka pracuje v automatickém, ale i mechanickém režimu, kde je 5 stupňů vpřed a 3 vzad.

Nápravy, uzávěrka diferenciálu

Hyundai HL955A je vybaven přední pevnou a zadní kyvnou nápravou v rozsahu výkyvu 11° od výrobce ZF. Stroj má ve standardní výbavě přední nápravu s 100%, hydraulicky ovládanou uzávěrkou diferenciálu, která je zapínána automaticky nebo mechanicky. Je možné volit uzávěrku s omezeným prokluzem kol „LIMITED SLIP“, jak na přední, tak na zadní nápravu. Další možností jsou nápravy bez uzávěrek při práci na pevném povrchu.

Hydraulický systém

Nakladač je vybaven hydraulickým systémem Load Sensing s maximálním průtokem oleje 185 l/min. Hyundai HL955A je standardně dodáván s joystickem pro ovládání výložníku a třetího hydraulického okruhu. Možností volitelné výbavy je navíc funkce „fingertip“, neboli ovládání pomocí prstů. Všechny modely řady HL mohou být také volitelně vybaveny řízením stroje pomocí joysticku.

Kabina

Áčková řada kolových nakladačů se může pochlubit novou o 10% větší kabinou s testy ROPS / FOPS, která obsluze dopřává ještě větší komfort  a lepší viditelnost než dřívě. Nová kabina je plně zvukově chráněna pomocí nejmodernější technologie redukce šumu, která zajišťuje maximální ticho při práci v hlučném prostředí, jako jsou např. lomy nebo skládky odpadu. Komfortní ovládací systém "Infotainment" je optimalizován pro rychlý přístup k přesným datům stroje.  Inteligentní sedmipalcový dotykový širokoúhlý monitor je jako chytrý displej telefonu. Je větší než u předchozích modelů a snadno čitelný. Audio systém s rádiem má integrovanou funkci handsfree, bluetooth a vestaěný mikrofon, který umožňuje obsluze bezpečeně v kabině příjímat hovory a telefonovat.

Vážící systém

Modely nakladačů Hyundai řady"A"jsou standardně vybaveny systémem vážení Hyundai. S přesností +/- 1 % má systém automatické a ruční nastavení pro sledování individuálních a kumulativních zátěží v lopatě. Systémová měření, která monitorují zatížení, se zobrazují na multifunkčním LCD displeji v kabině. Toto monitorování je dostatečně spolehlivé pro řízení výroby.

Motorový prostor

Stroj je vybaven elektricky vyklápěnou kapotou motoru dozadu a stačí k tomu pouhý stisk spínače. Po odklopení je motor perfektně přístupný, ať už jde o pravidelné kontroly či údržbu. V zadní části stroje se nachází soustava chladičů, která je obsluze v případě potřeby také dobře přístupná. Čištění chladičů zajišťuje reverzní ventilátor, který je spouštěn automaticky, popř. ručně. Interval automatického spouštění si obsluha nastavuje v kabině na multifunkčním displeji dle potřeby. Kapota motoru je zabezpečena proti vniku cizích předmětů a tedy riziku jeho vzplanutí.

Kamerový systém

Ve standardní výbavě je model HL955A vybaven zadní kamerou, která se automaticky aktivuje a zobrazí na multifunkčním displeji při zařazení zpátečky. Na přání může být nakladač vybaven kamerovým systémem „AAVM“ od společnosti Hyundai, díky němuž má obsluha přehled o dění kolem stroje v okruhu 360°, což výrazně přispívá ke zvýšení bezpečnosti práce. Dále je stroj vybaven radarem, který působí na místě jako další pár očí.AAVMje kombinaceAVM, která zajišťuje rozné pole ve všech směrech, tím že nabízí 9 pohledů vč. 3D pohledu z ptačí perspektivy aIMOD(inteligentní detekce pohybujících se objektů) ve dne i v noci.

Monitorovací systém „HI-MATE“

Satelitní monitorovací systém umožňuje monitorování stroje na dálku přes Váš počítač či telefon. Kontrolujete např. spotřebu paliva, čas vykonané práce, místo používání nakladače a mnoho dalších záznamů. Systém HI-MATE je standardně dodáván od typu stroje HL955 po dobu 60 měsíců zdarma.

Technická specifikace

ModelHL955 AHL955 A TMHL955 A XT
Provozní hmotnost (kg)15 80016 50016 490
Typ motoruCummins QSB6.7/ EU Stage VCummins QSB6.7/ EU Stage VCummins QSB 6.7/ EU Stage V
Výkon motoru (kW/k) při 2.200 ot/min149 / 200149 / 200149 / 200
Výkon hydraulického čerpadla (l/min)185185185
Objem standardní lopaty (m3)2,82,72,8
Max. výsypná výška v oku výložníku (mm)394040204515
Vylamovací síla (kg)143701282014540
Překlopný bod - stroj rovně (kg)11350110009400
Překlopný bod - stroj zalomený (kg)985095508150
Šířka stroje bez lžíce (mm)253025302530
Výška stroje (mm)339033903390

Soubory ke stažení

Galerie Kolové kloubové nakladače Hyundai HL955A

 • ECO pedál
 • 7″ LCD displej
 • ovládání pracovní hydrauliky vestavěné v loketní opěrce
 • LCD displej a ukazatel ECO jízdy
 • C:\fakepath\HL955A wheelloader studio
 • kolový nakladač hl955a v akci
 • Kabina
 • Přesné paralelní zvedání
 • Vše v jednom pro zpracování výfukových plynů
 • Vysoce přesný automatický manuální kumulativní systém vážení

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.