Kloubové nakladače WEIDEMANN

Multifunkční víceúčelový stroj - přesně takový je kloubový nakladač Weidemann.

Trendem dnešní doby je používat multifunkční účelové stroje, které zastanou velké množství práce, ušetří čas i finance. Toto splňují nakladače německé výroby Weidemann, společnosti působící na trhu již 45 let.

Weidemann vyrábí kloubové nakladače a manipulátory. Stroje jsou k dispozici od nosnosti 660 kg až 4639 kg a jsou vybaveny klasickým ramenem s tzv. „Z“ – kinematikou nebo teleskopickým ramenem s dosahem až 6 m. Všechna ramena jsou vybavena hydraulickým paralelogramem. Uprostřed nakladače se nachází kyvný centrální kloub, který umožňuje stroji zatáčet a kopírovat nerovnosti terénu. Díky tomuto kloubu je stroj vždy všemi čtyřmi koly na zemi. Kloub je mazaný, údržbový. Někdo by si mohl říct: bezúdržbový musí být lepší! Ale není tomu tak. Když je kloub mazaný, vytlačí se z něho nečistoty, kterým se u žádného stroje neubráníte. Do strojů výrobce dodává motory o výkonu 24 – 117 HP značek Perkins nebo Deutz a u malých manipulátorů Yanmar. Hydrostatický pojezd umožňuje stroji přesnou práci.

Nakladače se vyznačují hlavně malým poloměrem otáčení, což ulehčuje práci a manévrovatelnost v malých prostorách. Kabina, uložena uprostřed stroje, zajišťuje obsluze perfektní výhled do všech stran. Stroje mohou být vybaveny pneumatikami různých šířek a vzorků (např. zemědělské, průmyslové, travní). Pneumatiky se díky kloubovému řízení neopotřebovávají tolik, jako např. u smykem řízených nakladačů a zároveň nezanechávají stopy na chodnících nebo v terénu. Kloubové nakladače jsou rychlé na přejezdy, ve standardu jedou 20 km/h, na přání mohou být vybaveny 30 km rychlostí. U vyšší rychlosti je vhodné dovybavit stroj odpruženým ramenem pro větší komfort obsluhy i stroje. Bočně výklopná kabina je uložena na speciálních silentblocích zachycující vibrace a boční výklop umožňuje komfortní a snadnou údržbu, či běžné mytí.

Jak je zmíněno na začátku, jedná se o multifunkční stroje, které zastanou spoustu různorodé práce. Celoročně využijete klasickou nebo univerzální lopatu na lehké nebo těžké materiály, paletizační vidle či vysokovýklopnou lopatu. Praktické jsou i kleště na dřevo.

V letním období je možné ke stroji zapojit zametací kartáč, ať rotační se zkrápěním, bočním přimetačem, sběrnou vanou nebo tlačené. S péčí o travnaté plochy Vám pomůže sekačka, mulčovač s možností stranového posunu a nebo mulčovač se sběrem s možností výsypu posečeného materiálu do kontejnerů. Své využití najde i protistřižná boční lišta, která seče trávu, zarovnává živý plot nebo slabší větve kolem cest.

Tím bychom měli stroj využitý v létě, ale co v zimě?

Na zimu můžete stroj vybavit šípovou radlicí, sněhovou radlicí s mechanicky nebo hydraulicky přestavitelným úhlem, sněhovou frézou či elektricky poháněným sypačem s nastavitelným rozptylem posypu.

Množství adaptérů je mnohem větší, ale jsou zde uvedeny pouze ty běžně používané.

Kromě kloubových nakladačů vyrábí firma Weidemann také manipulátory. Nejoblíbenějším modelem je Weidemann T4512 kompaktních rozměrů, který projede otvorem 1,6 x 2 m, unese 1,2 t s dosahem 4,5 m. Je to výborná varianta za smykem řízený nakladač, který je rozměrově podobný. Model T4512 navíc nabízí teleskopické rameno.

Na závěr nesmíme opomenout plně elektrický E-hoftrac 1160, který je na trhu od minulého roku. E-hoftrac je tichý a hlavně ekologický k přírodě.

https://www.cime.cz/kloubove-nakladace/

Máte dotaz? Napište nám