Merlo - Guinnessův světový rekord

Úspěšně zakončené dobrodružství a zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Dne 12. 6. 2014 v 9 hod ve městě Pirkkala (FINSKO) Leo ukončil svou pouť za rekordem.

Dne 12. 6. 2014 Leo Terqujeff dorazil do města Pirkkala, kde vytvořil Guinnessův světový rekord na palubě teleskopického manipulátoru Merlo Panoramic P25.6 poté, co urazil 4300 km za 33 dní.
Po 5-ti týdnech vytrvalého postupu, dorazil Leo Tergujeff se svým Merlem P25.6 do destinace, města Pirkkala, přibližně 200Km severně od Helsinek, hlavního města Finska.

Byla to nejdelší pouť, na kterou se kdy vydal teleskopický manipulátor a která Leovi a jeho Merlu P25.6 zajistila místo v Guinnessově knize rekordů za „nejdelší cestu v teleskopickém manipulátoru".

Tento důležitý počin dokazuje mimořádnou spolehlivost teleskopických manipulátorů Merlo, nemluvě o Leově houževnatosti a smyslu pro dobrodružství. Inženýr Leo Tergujeff (pro své přátele Manne) je jedním z lidí, kteří nejlépe vystihují podstatu Merla a ze své vášně udělali své povolání. Leo působil jako After-sales service manager ve firmě Rotator a dovozce Merla do Finska téměř 30 let, během kterých získal mnoho zkušeností a získal si uznání. Do svého povolání se zamiloval až do té míry, že si svou lásku nechal zvěčnit na kůži a to vytetovaným logem Merla na levém rameni, což svědčí o jeho poutu k povolání, které se mu stalo skutečnou vášní. Nicméně, i pro Lea nadešel jednoho dne čas odebrat se do důchodu, ale jelikož vášně nerezaví, rozhodl se oslavit tento životní milník dobrodružstvím na palubě Merla.

Jeho pouť začala 28. dubna v Itálii, konkrétně ve městě Cuneo, kde sídlí Merlo SPA. Během 28 let své kariéry Leo často navštěvoval výrobní závod z důvodů školení nebo při návštěvě se svými zákazníky, jenže tentokrát to bylo mnohem více emotivní. Znamenalo to konec osobního a profesního vývoje v Merlu a začátek výpravy, při které přes jeden měsíc procestoval půlku Evropy: Itálie, Slovinsko, Maďarsko, Slovensko, Česká republika, Německo, Dánsko, Švédsko a nakonec Finsko 26. května. V každé zemi, kterou projel, navštívil Leo místního dovozce Merla a sdílel s ním zážitky a dojmy z cesty.

Teleskopický manipulátor zvolený pro tuto akci byl model P25.6, jež je se svou šířkou 1.80 m a výškou 1.92 m nejkompaktnější v řadě Merlo, ale zároveň nabízí nejširší kabinu ve své kategorii, což přináší maximální komfort. Tento teleskopický manipulátor je také jediný ve své kategorii, který garantuje cestovní rychlost 36 km/h. Tato charakteristika se ukázala být zásadní pro úspěšný výsledek akce a to překonáním dané vzdálenosti za kratší dobu.


P25.6 je vybavena hydrostatickou převodovkou Merlo, která zaručuje maximální výkon, vysokou přesnost řízení, bezpečnost a spolehlivost. Všechny klíčové technologie podmiňující výkony manipulátorů Merlo jsou vyvíjeny v rámci skupiny Merlo, tudíž pro každý produkt jsou vybrána pokroková řešení na míru. Tímto způsobem je možné oproti konkurenci nabídnout na trhu produkty s unikátními vlastnostmi a výkonem, jak dokazuje tato akce nebo např. ceny udělené na posledním veletrhu Agritechnica v Hanoveru (Zlatá medaile za hybridní technologii Merlo, Model roku za novou sérii Turbofarmer, Medaile za nové Multifarmery).

Všechny modely v řadě těží z této vysoké úrovně technologických vymožeností, včetně P25.6, která se svou kompaktní velikostí může být používána v uzavřených a omezených prostorech. Její kabina, nejširší ve své kategorii, má vnější šířku 1010 mm.

Co se týče spolehlivosti, stačí vzít v úvahu, že Leo urazil 4000 km bez údržeb a oprav. Skutečnost, že P25.6 procestovala velkou vzdálenost bez jakékoliv delší pauzy, ukazuje, jak hydrostatická převodovka nejen garantuje přesné ovládání a snadné řízení, ale zároveň poskytuje spolehlivost a odolnost při jízdě po silnici.

Cestu schválila komise Guinnessovy knihy světových rekordů, přičemž bylo nutné trasu pečlivě monitorovat. Jedním z požadavků bylo, aby se Leova cesta dala sledovat v jakémkoliv okamžiku. I pro tento případ byla dostupná technologie od skupiny Merlo a to systém Merlomobility, který byl navržený a vyvinutý společností Movimatica (zabývá se řešeními v oblasti infomobility a telemetrie) a který umožňuje mapovat každý pohyb stroje a zaznamenávat data tak spolehlivě, že mohl být použit pro certifikaci Guinnessova rekordu.

Kromě toho, systém Merlomobility dovolil konstantní dálkové měření manipulátoru – sledování ovládacích funkcí, statutu systémů, cestovní rychlosti, správného fungování motoru a teploty hydrostatického a hydraulického motoru. Skutečný anděl strážný, který bděl nad Leovou poutí.

  • Merlo - Guinnessův světový rekord
  • Merlo - Guinnessův světový rekord
  • Merlo - Guinnessův světový rekord
  • Merlo - Guinnessův světový rekord

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.