Vše pro zemědělskou manipulaci pod jednou střechou

Vše pro zemědělskou manipulaci pod jednou střechou.

Vždyť již více než deset let se tato společnost zaměřuje na prodej a servis nakládací techniky. Ve své nabídce má hned tři na zemědělském trhu známé značky nakládací techniky a v letošním roce přichází s novým produktem v podobě kolových nakladačů značky Hyundai.

Teleskopické nakladače MERLO

Společnost MERLO S. p. A. je jedním z největších výrobců teleskopických manipulátorů na světě. V oblasti konstrukce a inovací je světovým leaderem, o čemž svědčí řada světových premiér, patentů a unikátních technických řešení. Díky široké paletě modelů dokáže Merlo nabídnout manipulátor do všech provozních podmínek. Každý zákazník si tak může vybrat stroj, který bez kompromisů splní i ty nejnáročnější požadavky.

Teleskopické manipulátory Merlo najdou své uplatnění i v takových podmínkách, kde je třeba za krátký čas naložit či složit velké množství materiálu, kde je nutné zvedat materiál do velkých výšek nebo tam, kde je třeba mezi jednotlivými sklady přejíždět větší vzdálenosti po veřejných komunikacích. Konstrukce těchto teleskopických manipulátorů umožňuje používat stroje na skládkách posypových materiálů, skládkách komunálních odpadů, stroje jsou připraveny stát se významným pomocníkem při výstavbě, údržbě a opravách budov, silnic, mostů a tunelů. Firma Merlo byla také jedna z prvních, která nabídla své stroje do náročných podmínek zemědělského sektoru. Díky velkému množství výměnných adapterů se teleskopické manipulátory Merlo stávají univerzálním pomocníkem ve všech oblastech využití.

V současné době nabízí Merlo více než dvacet různých modelů připravených na práci v náročných zemědělských podmínkách. Nejmenší model je široký 180 cm a zvedne 2,5 tuny, naopak největší manipulátor Merlo zvedne 12 tun. Výškové dosahy zemědělských modelů od 6 do 10 metrů splní všechny požadavky zemědělské praxe.
Cílem společnosti Merlo je vyrábět teleskopické manipulátory maximálně uživatelsky komfortní, a proto všechny stroje vyrobené v italském městě SanDefendente di Cervasca mají hydrostatický pojezd. Díky tomuto systému pojezdu může obsluha ovládat rychlost jízdy nezávisle na otáčkách motoru, což umožňuje jednak přesnější pohyb stroje, ale i možnost jízdy maximální rychlostí za snížených otáček motoru. Pomocí moderního systému EPD může obsluha zvolit režim využití plynového pedálu. Ve standardním režimu jsou pomocí plynového pedálu ovládány otáčky motoru a jimi se následně řídí nastavení hydrostatické převodovky. V režimu Eco ovládá řídící jednotka nastavení otáček motoru a převodovky tak, aby byl provoz co nejekonomičtější. V poslední poloze nazvané Fine, pracuje plynový pedál jako pedál pojezdový, tak jak ho známe z traktorů vybavených plynulou převodovkou.

Bezkonkurenční výhled z kabiny strojů Merlo je další značnou výhodou, kterou ocení každá obsluha. Díky uložení ramene a kabiny je z místa řidiče dobře vidět i na problematická místa, jako je pravý roh lopaty či prostor za strojem.

Pohodlí obsluhy a komfort při práci je jedním z hlavních úkolů konstruktérů. Snad právě proto nabízí Merlo svým zákazníkům volbu mezi odpruženým ramenem, odpruženou přední nápravou nebo dokonce odpruženou kabinou.

Merlo vždy patřilo mezi tahouny vývoje teleskopických manipulátorů a pokud jste pozorně procházeli výstavu Techagro v Brně, jistě mi dáte za pravdu, že je tomu tak i nadále.

Čelní traktorové nakladače MX

Francouzský výrobce sídlící nedaleko Renes vyrábí čelní nakladače pro traktory všech značek. Tento přední evropský výrobce produkuje čelní nakladače v ucelených řadách pro traktory od 20 do 230 koní. Ve svém výrobním programu pamatuje i na malotraktory a traktory pro speciální provozy, jako jsou sady, parky či oblast údržby měst a obcí. Zákazník si může vybrat mezi nakladačem s mechanickým nebo hydraulickým paralelogramem a zároveň si může zvolit barvu stroje, která se bude nejlépe hodit k jeho traktoru. Samozřejmostí je široká škála adaptérů vlastní výroby. Kromě čelních traktorových nakladačů vyrábí MX i čelní ramena hydrauliky a zadní traktorové závěsy.

Velkou předností strojů značky MX je konstrukce výložníku, která díky použití C profilů dosahuje vysoké pevnosti a přitom nezakrývá volný výhled z traktoru. Vynikající je také systém připojování a odpojování výložníku na a z traktoru. Obsluha tak bez komplikací odpojí, popřípadě připojí nakladač v čase kratším než 1 minuta. Dalším argumentem hovořícím pro značku MX je možnost používat jeden výložník na více různých traktorech.

Nové kloubové nakladače Hyundai

Jak již název mnohým z Vás napoví, jedná se o produkty stejného koncernu jako na našich silnicích oblíbené automobily. Mimo aut a zmiňovaných nakladačů vyrábí firma z Jižní Koreje lodní motory, pásové bagry a smykem řízené nakladače. V dnešním globalizovaném světě však místo výroby již téměř nic neznamená. Hyundai Heavy Industries používají komponenty předních výrobců jako například motory Cummins, hydrauliky Bosch Rexroth či převodovky ZF.

Vlastní výrobní řada kloubových nakladačů zahrnuje celkem 15 modelů v šesti výkonových řadách. Nejmenší model s výkonem motoru 125 k má hmotnost 10 tun a největší nakladač s motorem o výkonu 360 k váží tun 30. Díky široké nabídce si vybere každý zájemce stroj vhodný právě do jeho podmínek. Mimo hmotnosti a výkonu motoru může zákazník volit mezi třemi druhy výložníků. Základní výložník se Z kinematikou budou volit zákazníci, pro které nebude výškový dosah stroje rozhodující, popřípadě požadovaný dosah zajistí kombinace výložníku s vysokovýklopnou lopatou. Z kinematiku používá i další výložník s označením XTD k zaklápění lopaty. Výložník XTD nachází uplatnění všude, kde je potřeba pracovat ve větší výšce. Posledním typem výložníku je v zemědělství oblíbený výložník s dvěma zaklápěcími písty. U Hyundai nese označení TM (neboli paralelní zdvih) a je vhodný při používání velkoobjemových adapterů, které jsou pro naše zemědělce nepostradatelné.

Aby stroje Hyundai vyhovovaly i podmínkám zemědělského provozu, jsou dodávány s další speciální výbavou, jako je například rychloupínání s hydraulickým zajišťováním a odjišťováním adapterů či dostatečně zakrytovaná spodní část nakladače. K využití všech předností stroje a pro jeho správnou funkci nesmí být opominuta ani vhodná volba pneumatik. Proto má Hyundai ve své nabídce hned několik možností vzorků a konstrukcí pneumatik. Například pro práci na pevné podložce či při plnění bioplynové stanice je vhodnější užití diagonálních industriálních pneumatik naopak pro práci na polním hnojišti bude výhodnější vzorek zemědělský.

 • Teleskopické nakladače MERLO
 • Teleskopické nakladače MERLO
 • Teleskopické nakladače MERLO
 • Teleskopické nakladače MERLO
 • Čelní traktorové nakladače MX
 • Čelní traktorové nakladače MX
 • Kloubové nakladače WEIDEMANN
 • Kloubové nakladače WEIDEMANN
 • Kloubové nakladače WEIDEMANN
 • Nové kloubové nakladače Hyundai
 • Nové kloubové nakladače Hyundai
 • Nové kloubové nakladače Hyundai
 • Nové kloubové nakladače Hyundai
 • Nové kloubové nakladače Hyundai

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.