Rádiem řízený nosič nářadí iCUT3

V roce 2017 přišla společnost Ferri s unikátní novinkou v podobě univerzálního nosiče nářadí iCUT3. Díky svým konstrukčním řešením není pro tohoto pracanta problém posekat vysokou trávu, převézt těžký náklad, nebo shrnout sněhové závěje.

iCUT3 rádiem řízený univerzální nosič nářadí

Rádiově řízený nosič nářadí iCUT3, který uvedla společnost Ferri jako svou novinku roku 2017, je pracant, který poskytuje maximální spolehlivost i v nějnáročnějších situacích. Díky optimální přilnavosti je vhodný např. pro údržbu hrází a porostlých oblastí kolem svažitých břehů stojatých i tekoucích vod, soukromých pozemků, veřejných či městských ploch.

Vyznačuje se následujícími vlastnostmi.

Ovládání pomocí rádia

Nosič nářadí je řízen pomocí ovládacího panelu se dvěma joysticky, kterými je stroj s nářadím (výška žací hlavy, apod.) přesně ovládán. Ovládací prvky jsou na panelu umístěny ergonomicky a velice intuitivním způsobem pro co nejsnazší a nejpohodlnější obsluhu. Tak je možné co nejlépe a nejbezpečněji přizpůsobit realitu představám o pohybech a rychlosti nosiče. Reakční doba stroje se maximálně optimalizuje, aby co nejlépe vyhovovala potřebám operátora v závislosti na podmínkách,ve kterých pracuje. Kromě tlačítka okamžitého zastavení je konzola vybavena indikátorem teploty chladící kapaliny a oleje, funkčnosti baterie rádiového ovládání, tlaku motorového oleje, rezervy paliva, aktivace a deaktivace plovoucího systému, režimu progresivity (pomalý/ rychlý).

Nastavitelný podvozek

Dle zkušeností společnosti Ferri a různých potřeb konstruktérů z celého světa byl vyvinut speciální podvozek, který lze v závislosti na potřebách rozšířit z 132 až na 167 cm. Dle aktuální situace tak lze zajistit vyšší bezpečnost práce. Samotné rozšíření podvozku se provádí přímo na ovládací konzoli. Funkčnost tratí je zajištěna současnou přítomností trojitého přírubového válečku umístěného v blízkosti ozubeného kola. Podvozek iCUT3 Extra Ferri je tvořen čtyřmi válečky. Díky robustním pásům je zajištěna skvělá přilnavost stroje k zemi.

Široká škála činností a maximální provozní bezpečnost

Díky ovládání nosiče pomocí konzoly na principu rádiového vysílače je možné bez sebemenších problémů provádět práci v naprostém bezpečí i na nebezpečných a špatně dostupných místech. Dosah ovládání činí až 150 m.

Díky pásům, kterými je iCUT opatřen, je stroj schopen pracovat na šikmé ploše až do úhlu 55°v libovolném směru. Důležité je také snížené těžiště, které zabraňuje převrácení stroje.
Plovoucí systém

Smíšený systém, tedy mechanický a hydraulický, umožňuje žacímu zařízení dokonale sledovat průběh terénu a maximálně se mu přizpůsobit.

Video Rádiem řízený nosič nářadí iCUT3

Video Rádiem řízený nosič nářadí iCUT3
Zobrazit další videa

Galerie Rádiem řízený nosič nářadí iCUT3

  • iCUT3
  • iCUT3 vhodný pro práci na jinak nedostupných místech
  • iCUT3 ovládací konzola
  • iCUT3 s pásovým pojezdem
  • iCUT3 snadná dostupnost
  • Plovoucí systém
  • Široká škála činností a maximální provozní bezpečnost

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.