Rádiem řízený nosič nářadí iCUT4

V roce 2017 uvedla společnost Ferri unikátní novinku, kterou je univerzální nosič nářadí iCUT4. Díky svým konstrukčním řešením není pro tohoto pracanta problém posekat vysokou trávu, převézt těžký náklad, nebo shrnout sněhové závěje.

Rádiem řízený nosič nářadí iCUT4

Rádiově řízený nosič nářadíiCUT4, který uvedla společnost Ferri jako svou novinku roku 2017, je pracant, který poskytuje maximální spolehlivost i v nějnáročnějších situacích. Díky optimální přilnavosti je vhodný např. pro údržbu hrází a porostlých oblastí kolem svažitých břehů stojatých i tekoucích vod, soukromých pozemků, veřejných či městských ploch.

Vyznačuje se následujícími vlastnostmi.

Ovládání pomocí rádia

Díky konzole se dvěma ergonomicky uspořádanými joysticky lze veškeré příkazy racionálně, intuitivně a přesně vysílat  a stroj tak od prvního okamžiku naplno využívat. Dva velké ergonomické joysticky zaručují úplné ovládání stroje a zejména jednotlivých kolejí. Vícebarevný LED displej umožňuje sledovat všechny klíčové funkce v reálném čase. Mezi tyto funkce patří indikátory teploty chladicí kapaliny a oleje, funkčnost baterií, tlak v motorovém oleji, palivová rezerva a zapnutí / vypnutí plovoucího systému a reverzibilní pohon ventilátoru. Konzola je navíc opatřena akustickými výstrahami, které signalizují jakékoliv anomálie a zajišťují maximální bezpečnost obsluhy.

Motor

iCUT4 je vybaven nejvýkonnějším 4-válcovým motorem na trhu o výkonu 35,9 kW / 50 koní o objemu 2179 cm3, který dodá maximální otáčky (139,5 Nm) při 1800 ot / min. Nosič je tak schopen zdolat nejnáročnější svahy i terén s co nejmenším úsilím.

Tekuté chlazení s reverzibilním ventilátorem s pneumatickým řízením řízeným řídící jednotkou (možnost aktivovat funkci automatického samočistícího procesu). 
Dieselová nádrž o objemu 32 litrů.

Nastavitelný podvozek

Extra podvozek je výsledkem zkušeností konstruktérů společnosti Ferri a svými parametry odpovídá potřebám a požadavkům konstruktérů na všech kontinentech. Je-li za potřebí zvýšit bezpečnost stroje, např. v kritických situacích při práci, podvozek lze pomocí hydraulického pohonu rozšířit z 132 až na 162 cm. Rozšíření se provádí přímo na ovládací konzole bez jakéhokoliv ručního zásahu obsluhy. Funkčnost tratí je zajištěna současnou přítomností trojitého přírubového válce umístěného v blízkosti ozubeného kola a vodítka umístěného mimo koleje. Podvozek iCUT4 Ferri Extra je tvořen pěti válečky, které jsou umístěny horizontálně pro optimální rozložení závaží a vždy zaručující nejlepší přilnavost k zemi.

Široká škála činností a maximální provozní bezpečnost

Díky ovládání nosiče pomocí konzoly na principu rádiového vysílače je možné bez sebemenších problémů provádět práci v naprostém bezpečí i na nebezpečných a špatně dostupných místech. Dosah ovládání činí až 150 m.

Díky pásům, kterými je iCUT opatřen, je stroj schopen pracovat na šikmé ploše až do úhlu 55°v libovolném směru. Důležité je také snížené těžiště, které zabraňuje převrácení stroje.

Plovoucí systém

Smíšený systém, tedy mechanický a hydraulický, umožňuje žacímu zařízení dokonale sledovat průběh terénu a maximálně se mu přizpůsobit.

Video Rádiem řízený nosič nářadí iCUT4

Video Rádiem řízený nosič nářadí iCUT4
Zobrazit další videa

Galerie Rádiem řízený nosič nářadí iCUT4

  • 4-válcový motor s nejlepším výkonem ve své třídě
  • Pásové obutí iCUT4 pro tu nejlepší přilnavost
  • Ovládací konzole se dvěma joysticky
  • iCUT4
  • Plovoucí systém
  • Široká škála činností a maximální provozní bezpečnost
  • Schopnost práce na svahu až do 55°
  • Schopnost práce na svahu až do 55°

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.