Hloubkové kypření
Hloubkové kypření má své místo ve zpracování půdy. Po polích se však pohybují stále větší stroje, které ujíždí koleje, a je nezbytné zajistit opětovné kypření půdy ve spodních vrstvách. Společnost Agrisem, jako specialista na bezorebné technologie, nabízí ve svém výrobním programu také hloubkové kypřiče, pracující na principu hloubkového kypření bez mísení půdního profilu. Svojí prací tak podporují přirozenou biologickou aktivitu v půdě a zároveň odstraňují problémy s jejím utužením.

Patentovaný design
S touto myšlenkou společnost Agrisem vyvinula hloubkové kypřiče. Jsou konstruovány na principu patentované slupice TCS, která při své práci v zemi půdní profil pouze nadzvedne, ale nemísí ho s vrchní vrstvou. Díky tomu je zachováno povrchové mísení a současně do spodních půdních vrstev lépe proniká voda a vzduch.
Samotně nebo v kombinaci
Stroje Combiplow nebo Cultiplow lze používat pouze s utužovacím válcem, který slouží pro dodržení hloubky podrývání, nebo v agregaci s jiným půdu zpracujícím strojem – secí kombinací nebo podmítačem. Díky své patentované konstrukci je na stroji použito menší množství podrývacích slupic. Díky této konstrukci může Agrisem nabídnout stroje se záběrem až osm metrů, které mají stejný počet podrývacích slupic jako jiné 6m stroje. Tento fakt podstatně snižuje tahové nároky na stroj.
Více operací jedním přejezdem
Díky své konstrukci jsou podrývací slupice TCS použitelné také v kombinovaných strojích Maximulch, které jsou primárně určené pro kompletní zpracování půdy jedním přejezdem. V kombinaci s velkými talíři o průměru 610 mm jsou ideální volbou pro zapravení většího množství rostlinných zbytků a narušení spodní vrstvy půdního profilu. S důrazem na univerzálnost využití těchto strojů je možné podrývací slupice TCS jednoduše vyměnit za běžné mísicí varianty a využívat je standardním způsobem, kdy stroj mísí celý zpracovávaný profil. Podobnou možnost mají uživatelé radličkových podmítačů Agromulch, u kterých lze běžné mísicí slupice vyměnit za podrývací varianty TCS a využívat je pro kypření půdních profilů bez mísení vrstev.
Toto řešení již nestaví zemědělce před volbu mezi půdním podrývákem nebo běžným radličkovým kypřičem. Investicí do radličkového systému Agrisem získá zemědělec chytré řešení umožňující využívat jeden stroj dvěma způsoby tak, jak je v danou chvíli potřeba.
Ing. Jan Zikmunda
Produktový specialista
CIME, s.r.o.
Více článků na toto téma
STRIPCAT II: Moderní technologie pro efektivní zpracování půdy a setí řepky
V rámci inovativních systémů zpracování půdy se čím dál více prosazuje pásové zpracování – tzv. strip-till technologie. Ta v sobě spojuje výhody minimalizace zásahů do půdy s vytvořením optimálních podmínek pro výsev. Jedním z klíčových strojů v této oblasti je STRIPCAT II, který představuje moderní a efektivní řešení pro precizní zpracování půdy právě před setím řepky.
Zveme vás na Den otevřených dveří na Farmě Chmel s.r.o.
.
DOTAČNÍ PODPORY NA PŮDOOCHRANNÉ TECHNOLOGIE
V rámci Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) a Programu rozvoje venkova (PRV) je možné získat dotační podporu na stroje značky Agrisem, které přispívají k ochraně půdy a udržitelnému hospodaření. Tyto dotace pomáhají zemědělcům investovat do moderní techniky snižující erozi, zlepšující kvalitu půdy a podporující šetrné zemědělské postupy. Nezmeškejte možnost získat finanční podporu na inovativní řešení pro vaši farmu.