HTF: vysoká trakční síla

HTF, nebo také "High Traction Force", je velice zajímavá funkce některých modelů nakladačů Schäffer, která umožňuje automatickou regulaci trakční síly stroje i při zařazeném vyšším převodovém stupni.

HTF

HTF, nebo také "High Traction Force", je funkce automatického řízení tahu. Nakladač může vyvíjet co největší sílu i při přeřazení na vyšší rychlostní stupeň. HTF využívá nový axiální pístový hydromotor s nakloněným blokem a automaticky reguluje rychlost v závislosti na trakci. To je užitečné především ve vzpřímené pozici, protože řidič nemusí podřazovat na první rychlostní stupeň.

Dokonce i při vjíždění na hromadu nabíraného materiálu může obsluha využít této nové funkce: v případě potřeby větší suvné síly nakladače, hydraulický motor se automaticky přizpůsobí, aniž by řidič musel manuálně zasáhnout. To znamená, že většina práce může být provedena při zařazeném vyšším převodovém stupni, tedy za jízdy, a to přináší vyšší komfort a urychluje práci.

Výhody:

  • Velmi vysoká trakční síla,
  • není potřeba manuální podřazení při jízdě do kopce,
  • také při rychlém chodu je vždy maximální suvná síla k dispozici, např. při vyjíždění na hromadu materiálu,
  • vyšší komfort při jízdě, rychleji odvedená práce.

Funkcí HTF jsou vybaveny a ve standardní výbavě dodávány všechny teleskopické nakladače Schäffer(s výjimkou 2345 T SLT).

Galerie HTF: vysoká trakční síla

  • Schäffer 2345T s HTF

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.