SPT: Schäffer přenos síly

SPT: Elektricky řízený pohon poskytuje více komfortu!

SPT- elektronicky řízená převodovka

SPT

Elektronicky řízený pohon konstukce Schäffer, který je ve standardní výbavě všech kolových nakladačů. Systém SPT znamená, že se pohon vždy přízpůsobuje aktuálnímu točivému momentu dieslového motoru. Nový motor Kubota disponuje nejvyšším točivým momentem ve své třídě a ve spojení s elektronicky řízeným pohonem SPT je jeho provoz maximálně efektivní.

To přináší uživatelům řadu výhod. V první řadě je to rdukce provozních nákladů snížením spotřeby paliva. Rozjezdy ve sbahu jsou podstatně snadnější díky rozjezdovému asistentu, který pomáhá eliminovat nežádoucí couvání stroje. Na přání je možno doplnit ovládání pojezdu potenciometrem, který funguje jako tempomat. Nakladač udržuje stabilní rychlost automaticky a nezávisle na otáčkách motoru, což je obzvláště vhodné pro práci s dávkovačem krmení, rozdružovačem slámy, mulčovače nebo s rotačním zametačem.

Dále stroj disponuje novými bezpečnostními funkcemi např. ochranou proti přehřátí motoru nebo proti překročení max. otáček, takže práce s tímto nakladačem je bezpečná a spolehlivá.

Výhody - shrnutí:

  • vyšší efektivita, nižší spotřeba paliva, nižší provozní náklady
  • asistent rozjezdu usnadňující rozjezd proti svahu
  • přednastavení parametrů pro rozdílné podmínky pojezdu
  • bezpečnostní funkce: ochrana proti přehřátí a překročení maximálních otáček motoru
  • volitelný potenciometr, který udržuje stabilní rychlost pojezdu automaticky, nezávisle na otáčkách motoru. (ovládání pedálem na typech 8620 T, 9640 T, 9660 T)
  • vetší obratnost a jízdní komfort

SPT je v základní výbavě modelů 3650T, 3650 T SLT, 4670 T, 5680 T a 8620 T. U modelů 9600 je systém SPT ve volitelné výbavě.

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.