7. Rádiem řízený nosič nářadí iCUT

V roce 2017 přišla italská společnost Ferri na trh s novinkou, kterou je rádiově řízený nosič nářadí iCUT. Díky svým konstrukčním řešením není pro tohoto pracanta problém posekat vysokou trávu, převézt těžký náklad, nebo shrnout sněhové závěje.

Ferri iCUT4

Rádiově řízený nosič nářadí iCUT od společnosti Ferri je novinkou roku 2017. Tento nosič nářadí poskytuje maximální spolehlivost  i v nějnáročnějších situacích. Díky optimální přilnavosti je vhodný např. pro údržbu hrází a porostlých oblastí kolem svažitých břehů stojatých i tekoucích vod, soukromých pozemků, veřejných či městských ploch.

Čtěte více o iCUT3iCUT4

Ovládání pomocí rádia

Nosič nářadí je řízen pomocí ovládacího panelu se dvěma joysticky, kterými je stroj s nářadím přesně ovládán. Ovládací prvky jsou na panelu umístěny ergonomicky a veleice intuitivním způsobem pro co nejsnazší a nejpohodlnější obsluhu. Tak je možné co nejlépe a nejbezpečněji přizpůsobit realitu představám o pohybech a rychlosti nosiče. Reakční doba stroje se maximálně optimalizuje, aby co nejlépe vyhovovala potřebám operátora v závislosti na podmínkách,ve kterých pracuje. Kromě tlačítka okamžitého zastavení je konzola vybavena indikátorem teploty chladící kapaliny a oleje, funkčnosti baterie rádiového ovládání, tlaku motorového oleje, rezervy paliva, aktivace a deaktivace plovoucího systému, režimu progresivity (pomalý/ rychlý).

Nastavitelný podvozek

Dle zkušeností společnosti Ferri a různých potřeb uživatelů z celého světa byl vyvinut speciální podvozek, který lze v závislosti na potřebách rozšířit z 132 až na 167 cm. Dle aktuální situace tak lze zajistit vyšší bezpečnost práce. Samotné rozšíření podvozku se provádí přímo na ovládací konzoli. Funkčnost tratí je zajištěna současnou přítomností trojitého přírubového válečku umístěného v blízkosti ozubeného kola. Podvozek iCUT3 Extra Ferri je tvořen čtyřmi válečky, u iCUT4 Extra Ferri je to válečků pět. Díky robustním pásům je zajištěna skvělá přilnavost stroje k zemi.

Široká škála činností a maximální provozní bezpečnost

Díky ovládání nosiče pomocí konzoly na principu rádiového vysílače je možné bez sebemenších problémů provádět práci v naprostém bezpečí i na nebezpečných a špatně dostupných místech. Dosah ovládání činí až 150 m.

Díky pásům, kterými je iCUT opatřen, je stroj schopen pracovat na šikmé ploše až do úhlu 55°v libovolném směru. Důležité je také snížené těžiště, které zabraňuje převrácení stroje.

Smíšený systém, tedy mechanický a hydraulický, umožňuje žacímu zařízení dokonale sledovat průběh terénu a maximálně se mu přizpůsobit.

Soubory ke stažení

Galerie 7. Rádiem řízený nosič nářadí iCUT

  • Ferri iCUT3

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.