Vzpomínka na Amilcare Merlo

Dne 9.11.2022 zemřel zakladatel a prezident společnosti na výrobu teleskopických manipulátorů.

Vzpomínka na Amilcare Merlo

Zasáhla nás smutná zpráva. Zakladatel a prezident společnosti pro výrobu teleskopických manipulátorů, Amilcare Merlo, dne 9.11.2022 v 87 letech opustil tento svět.

Amilcare Merlo se narodil roku 1934 ve městě Cuneo na severovýchodu Itálie. Společně s jeho sestrou Natalinou již brzy ve svém věku začali pracovat v rodinné kovoobráběcí dílně jejich otce Giuseppe Amilcare Merlo, který založil tehdejší společnost již v roce 1911. Oba sourozenci se ujali společnosti – Natalina převzala účetnictví a administrativu a Amilcare se chopil výroby.

O pár let později roku 1964 se sourozenci spojili, aby založili novou společnost. Tam se začal psát příběh našeho důležitého partnera a dodavatele Merlo.

Foto: Amilcare Merlo na prvním stroji, který společnost Merlo vyrobila. Cuneo, Itálie 1964Ne vždy to bylo snadné. V únoru 1972 se po silné bouři pod tíhou sněhu zřítila střecha tovární budovy. Řada zaměstnanců včetně Amilcare spadla z výšky kolem osmi metrů při pádu střechy, ale jako zázrakem všichni vyvázli bez vážného zranění. Malá skupina zaměstnanců pracovala nepřetržitě a s podporou banky byla budova kompletně přestavěna a výroba byla obnovena.

Dnes je společnost jedním ze čtyř největších světových výrobců teleskopických manipulátorů a je významným hráčem na trhu zemědělské techniky. Vysoce vertikálně integrovaný závod v Cervasca zaujímá plochu více než 300 000 metrů čtverečních a zaměstnává 1 400 zaměstnanců.

Merlo bylo také zodpovědné za četné inovace teleskopických nakladačů, jako je koncept 360 stupňů s Roto a motory namontované na boku, které zcela změnily uspořádání modelů s pevným rámem.

V zámoří společnost působí prostřednictvím půl tuctu zámořských prodejních a servisních poboček a rozsáhlé sítě nezávislých distributorů s příjmy více než 500 milionů EUR.

Fotografie: Merlo se zasloužil o několik uznání a ocenění. Na fotografii je zobrazen s čestným titulem v oboru strojního inženýrství.

Merlo byl také zástupcem viceprezidenta průmyslové konfederace v Cuneo v letech 2010 až 2013 a od té doby byl členem generální rady konfederace. Od roku 2004 byl také ředitelem místní Hospodářské komory.

Amilcare Merlo svou práci miloval. Měl rád inovace, účastnil se veletrhů se stánky společnosti a s vášní mluvil o svých strojích.

,,Vše na něm bylo příkladem inteligence, štědrosti a vize‘‘ prohlásila o Amilcare Merlo Starostka města Cuneo, kde zakladatel Merlo žil.

Fotografie: Amilcare Merlo, zakladatel a prezident společnosti Merlo, neobyčejný člověk plný vášně pro techniku

Autor: Daniela Krupková, CIME-S, s. r. o.

  • C:\fakepath\Amilcare Merlo 1 1170x679
  • C:\fakepath\amilcare merlo 820x410
  • C:\fakepath\1964 AMILCARE on first DM 1024x847
  • C:\fakepath\DSC 2388

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.