Plně elektrický Schäffer a další novinky na veletrhu GaLaBau 2022

Mezinárodní veletrh zahradnictví, krajinářských úprav a greendesingnu? To je veletrh GaLaBau, kde byly k vidění i naše produkty.

Poprvé po 4 letech jsme se mohli opět naživo vidět na 24. ročníku této exhibiční výstavy, která se pyšní celou řadou produktů a služeb pro plánování, výstavbu a údržbu městských, zelených a otevřených ploch a náš partner – výrobce Schäffer Maschinenfabrik GmbH si samozřejmě nemohl takovou akci nechat ujít!

veletrh galabau

Co si pro nás tento přední výrobce kloubových nakladačů letos připravil?

Potýkáme se s výzvami, na které jsme do nedávných dnů nebyli zvyklí. Svět zasáhla celosvětová pandemie, vzrostly náklady na energie a provozní zdroje a firmy dlouhodobě trápí nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Díky tomu je nyní důraz kladen zejména na ekologii ruku v ruce s ekonomickým řešením. Schäffer letos na GaLaBau představil firmám a podnikatelům řešení, jak nejlépe čelit těmto výzvám. Tento výrobce představil řešení v podoběinovativních technologií a nového plně elektrického nakladače Schäffer 24e, podrobnosti se dočtete níže.

Technologie snižující emise i spotřebu

Schäffer je znám svým inovativním způsobem myšlení a více než 60letou zkušeností s vývojem nakladačů. Podle individuálních požadavků svých zákazníků přizpůsobuje stroje jejich potřebám tak, že neustále zvyšuje flexibilitu, efektivitu a výkon. Tím zajišťuje uživatelům optimální podmínky pro práci na každodenní bázi. Na veletrhu GaLaBau představil Schäffer hned několik technologických řešení, která pomáhají jejich stroje vystřelit o úroveň výš a být o krok napřed před konkurencí…

High Traction Force (HTF) je automatická regulace tlačné síly, která vyvíjí maximální sílu i v režimu nízkých otáček motoru, a zbavuje tak obsluhu rychlosti řazení a činí tak práci méně únavnou. HTF zároveň snižuje spotřebu paliva a hlučnost nakladače.

Dalším prvkem zvyšujícím účinnost a úsporu paliva je Schäffer Power Transmission (SPT) s elektronickým řízením, který optimalizuje interakci hydraulického systému pohonu a točivého momentu motoru.

Režim Eco je standardní funkcí všech nakladačů Schäffer s výkonem od 50 PS, který dělá stroj ještě více ekonomičtější i ekologičtější. Poté, co obsluha aktivuje režim EcoMode, systém sníží a řídí otáčky motoru za účelem optimalizace spotřeby paliva, aniž by ještě ovlivnil maximální rychlost vpřed. Dalším detailem, který přispívá k úspoře paliva a nízkým emisím je, že stroj zrychluje znatelně rychleji – a to i v nižších otáčkách motoru. V závislosti na stroji a aplikaci může tato funkce snížit spotřebu paliva až o 15 %.

Multi High Flow (MHF) optimalizuje účinnost pracovní hydrauliky pomocí patentované technologie hydraulického rozvaděče. Na rozdíl od předchozích typů strojů, které vyžadovaly výkonný motor k zajištění vysokých stálých průtoků oleje, model Schäffer 2445 S dodává do stálého okruhu High Flow průtok až 81 l/min. A to i přesto, že je vybaven motorem o výkonu pouze 50 HP. Současně lze stroj provozovat při snížených otáčkách motoru, pokud není vyžadován plný hydraulický výkon. Tato technologie umožňuje zákazníkům používat hospodárnější a kompaktnější kolové nakladače s adaptéry, které byly dříve vyhrazeny pro stroje s mnohem vyšším výkonem a provozní hmotností.

Plně elektrický nakladač oslnil převážnou část návštěvníků

K výrobnímu portfoliu kompaktních nakladačů, kloubových kolových nakladačů a teleskopických kloubových nakladačů nyní přibyl i dlouho vyvíjený a testovaný plně elektrický nakladač Schäffer 24e, který byl hvězdou veletrhu.

Elektrický nakladač Schäffer 24e je vhodný jak na venkovní plochy, tak i do vnitřních prostor budov, podzemních garáží nebo skleníků. Pracovníci si tak mohou vychutnat práci bez emisí i v uzavřeném prostoru.

Elektrický Schaffer 24e

Elektrický nakladač Schäffer 24e

Přestože je elektrický, je také velmi výkonný a přitom tichý. Výkon stroje odpovídá výkonu dieselového nakladače 45 HP, který patří do třídy 0,5 m3. Díky nízké provozní hmotnosti 2215 kg lze nakladač e25 snadno přepravovat z jednoho místa na další i pomocí automobilového přívěsu.

Schäffer24e je vybaven lithium-iontovou baterií, která zajišťuje maximální výkon, přičemž společně se všemi komponenty dosahuje tento nakladač přibližně 3x vyšší účinnost, než srovnatelný stroj s dieselovým motorem. Ve srovnání tedy využívá pouze jednu třetinu energie.

K dispozici jsou dva nabíjecí systémy, které zajišťují flexibilitu. O dostatek energie po celý den se tedy postará, jak klasická palubní nabíječka se standardním napájením 230 V, tak volitelná rychlonabíječka s napájením 400 V.

Jsme výhradním zástupcem firmySchäffer Maschinenfabrik GmbH v ČR. Podívejte se na nabídku strojů Schäffer.


Nabídka kloubových nakladačů ZDE.

Autor: Daniela Krupková, CIME-S, s. r. o.

Máte dotaz? Napište nám

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.